Wyreguluj poziom swojej glukozy

Nieprawidłowa tolerancja glukozy lub nieprawidłowa glikemia na czczo to wskaźniki stanu przedcukrzycowego. Poprzedzające cukrzycę stany podobnie jak ona sama charakteryzuje się nadmiernie podwyższony poziomem glikemii.

CUKRZYCA NIE TAKA GROŹNA?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że cukrzyca jest jedną z najgroźniejszych chorób XXI wieku. Epidemia otyłości spowodowała, że jej występowanie jest o wiele częstsze niż jeszcze kilka dekad temu. Narastająca insulinooporność, a także spadająca wydolność trzustki to dwie główne przyczyny zwiększonego stężenia węglowodanów.

Podwyższony poziom glukozy to nie tylko możliwość zapadnięcia w tzw. śpiączkę hiperglikemiczną. Przewlekła ekspozycja na hiperglikemię to jeden z powodów przedwczesnych zgonów osób po 50 roku życia. Zmiany spowodowane zwiększonym stężeniem glukozy we krwi są nieodwracalne i mogą powodować znacznego stopnia inwalidztwo. Rozwój tzw. stopy cukrzycowej, a także retinopatii to nie kazuistyka, lecz codzienność oddziałów diabetologicznych.

NATURALNE SPOSOBY UTRZYMANIA HOMEOSTAZY GLUKOZY- GYMNEMA SYLVESTRE PRZYCHODZI Z RATUNKIEM

Utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi początkowo może być problemem. W pierwszej fazie terapii, warto skorzystać z naturalnych wspomagaczy, które wyregulują działanie trzustki i zmniejszą apetyt na cukry proste.

Gymnema Sylvestre to indyjska roślina znana od ponad 5 tysięcy lat. Jej działanie obniżające poziom glukozy jest znaczne, dlatego jest ona rośliną coraz powszechniej stosowaną w problemach z prawidłowym utrzymaniem poziomu glukozy we krwi. Dzięki zawartym w roślinie glikozydom węglowodany są nie tylko szybciej metabolizowane (następuje aktywacja enzymów metabolicznych), ale również wolniej uwalniane z pożywienia. Ponadto trzustka pobudzana jest do wytwarzania odpowiedniej (potrzebnej w danej chwili) ilości insuliny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Suplementy diety i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *