Spirulina hawajska – wyjątkowy suplement diety

Spirulina hawajska staje się coraz częściej stosowanym suplementem diety. Jej bogaty skład sprawia, że w wielu płaszczyznach wykazuje ona bardzo korzystne oddziaływanie na organizm człowieka. W związku z tym warto się o niej trochę dowiedzieć.

Spirulina hawajska – pochodzenie i skład

Spirulina hawajska (z Evita) zaliczana jest do alg. Odznacza się szmaragdowozieloną barwą. Hodowana jest u wybrzeży Kona na Hawajach. Podstawowym składnikiem oryginalnej spiruliny hawajskiej jest pełnowartościowe białko, które może stanowić nawet 70% jej składu. Ponadto zawiera ona bogactwo mikroelementów, duże ilości witamin z grupy B (B1,B2 oraz B12), beta karoten, a także kwas gamma linolenowy. Oprócz wyżej wymienionych w jej skład wchodzi również wiele innych składników o działaniu prozdrowotnym. Warto również podkreślić, że składniki wchodzące w skład spiruliny charakteryzują się wysoką biodostępnością.

Zastosowanie i działanie spiruliny

Ze względu na swój wyjątkowy skład, spirulina zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Stosowana jest nie tylko jako suplement diety, ale również jako dodatek do żywności, różnego rodzaju koktajli i smoothies, a także jako maseczka do stosowania zewnętrznego na skórę. Bogactwo składników odżywczych sprawia, że ten szczep alg wykazuje bardzo szerokie działanie prozdrowotne.

Badania naukowe dowiodły, że wpływa ona na usprawnienie działania wątroby i nerek w procesie detoksykacji organizmu. Ponadto wzmacnia system immunologiczny i obniża poziom złego cholesterolu i trójglicerydów. Wysoka zawartość witamin z grupy B w spirulinie zapewnia wspomaganie regeneracji komórek centralnego układu nerwowego. Dodatkowo ten rodzaj alg wzmacnia włosy i paznokcie oraz poprawia ogólny stan skóry. Wykazuje również działanie przeciwnowotworowe oraz wspomaga organizm człowieka, poddawanego chemioterapii i radioterapii. Poprawia także funkcjonowanie układu trawiennego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Suplementy diety i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *